Dôležité informácie od Medical & Financial Consulting

MLADOSŤ v KELI a do DÔCHODKU ďaleko?

poistnaudalost

Ale kdeže....Dôchodok je BLIŽŠIE
ako si myslíte!Alebo vám uplynulých
30 rokov NEUBEHLO
ako voda?Nebojte sa, tých ďalších
30 rokov bude ešte RÝCHLEJŠÍCH!

Ak nechcete byť závislí od štátu, začnite sporiť!

vek 18 až 25 rokov vek 25 až 35 rokov vek 35 až 45 rokov
vek 18 až 25 rokov vek 25 až 35 rokov vek 35 až 45 rokov

"Ja že mám sporiť? Veď som ešte na škole. Nemôžete odo mňa predsa chcieť, aby som sa tým teraz zaoberal. Chcem si užívať! Okrem toho ma čaká ešte vysoká škola. Až si dokončím vzdelanie a nastúpim do zamestnania, budem môcť začať s investovaním."

"Snáď odo mňa nečakáte, že budem teraz sporiť! Veď len nedávno som nastúpil do svojho prvého zamestnania. Musím ešte popracovať na kariére, aby som sa dostal profesne dopredu. Počkajte až budem starší a budem viac zarábať."

"Ako by som teraz mohol investovať? Ako otec rodiny mám viac výdavkov ako kedykoľvek predtým. S manželkou na materskej otáčame každé euro. Až budú deti trochu staršie, budem riešiť investovanie. Potom určite začnem!"

vek 45 až 55 rokov vek 55 až 65 rokov vek 65 a viac rokov
vek 45 až 55 rokov vek 55 až 65 rokov vek 65 a viac rokov

"Prial by som si, aby som teraz mohol investovať. Ale s dvoma študujúcimi deťmi sa to jednoducho nedá. Stoja ma každé jedno euro! Chcem im dať to najlepšie vzdelanie. Ale to nie je zadarmo. Až trochu vyrastú, tak sa do sporenia určite naplno pustím!"

"Ja viem, že by som mal sporiť, ale životné náklady stále rastú. Strava, doprava, oblečenie. Aj deti potrebujú občas pomoc so splátkami hypotéky. Teraz je ťažké začínať. Prečo som nezačal už pred 20 rokmi s malými sumami každý mesiac?"

"Bývame u najstaršieho syna. Nie je to síce ideálne, ale čo máme robiť? Máme síce štátny dôchodok, ale dá sa z toho vyžiť? Prečo som nesporil, keď som ešte mal peniaze? Keď už človek nemá žiadny príjem, je na investovanie naozaj príliš neskoro..."

ČAS je ROZHODUJÚCI!

Koľko vložili a koľko zarobili

Pozn.: Výnos vyčíslený pri predpokladanom priemernom zhodnotení sporenia 5 % ročne. Skutočný výnos môže byť nižší alebo vyšší v závislosti od dĺžky sporenia a ekonomického vývoja.

Z vyššie uvedených príkladov je zrejmé, že čas pri sporení hrá veľmi dôležitú úlohu. Všetkých päť klientov do sporenia vložilo 27 000 eur. Ale len 18-ročný klient na to potreboval najmenší mesačný vklad a získal najväčší benefit zo zloženého úročenia.


A o koľko si takýmto sporením môžete prilepšiť k štátnej penzii? Veď posúďte sami:

Koľko vložili a koľko zarobili

Pozn.: Dôchodok vyčíslený pri predpokladanom úročení nasporenej sumy 3 % ročne.


Nemusíte sporiť veľké sumy peňazí. Nemusíte dokonca sporiť pravidelne. Nemusíte ísť ani do veľkého investičného rizika. Len sa rozhodnite čo najskôr a sporte čo najdlhšie!

Kontaktujte nás!

Naši sprostredkovatelia Vám radi pomôžu s výberom najhodnejšieho produktu, stačí kliknúť sem. Najlepší čas na založenie dlhodobého sporenia je dnes, práve teraz.


Upozornenie: Tento dokument nie je ponukou, ani výzvou na kúpu žiadneho finančného produktu. Jeho cieľom je zdôrazniť Vám potrebu dlhodobého sporenia a jeho výsledky pri hypotetickom zhodnotení. O možnostiach sporenia sa prosím poraďte s našimi oprávnenými sprostredkovateľmi.